Jesteś tutaj: Home

Niebezpieczne zderzenie pociągu z samochodem (video)

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 24 listopad 2017 22:53
Niebezpieczne zderzenie pociągu z samochodem (video) Kadr z YouTube

We wtorek (21 listopada) na niestrzeżony przejściu kolejowym w Łysomicach doszło do zderzenia pociągu Arrivy relacji Toruń Wschodni – Brodnica z samochodem dostawczym. Nagranie tego zdarzenia powinno być przestrogą dla wszystkich kierowców, bowiem pokazuje jak tragiczne w skutkach może być zlekceważenie przepisów na przejściu kolejowym.

 

Wypadek wyglądał groźnie, cud sprawił, że nikomu nic się nie stało. Na nagraniu dobitnie widać, iż kierujący samochodem dostawczym nawet nie zatrzymał się przed przejazdem, aby sprawdzić czy nie nadjeżdża żaden pociąg. Wjechał wprost pod koła pędzącego szynobusu.

 

Video: YouTube / Krzysztof S.

 

Pociągiem podróżowały 34 osoby.

 

PKP od wielu lat duży nacisk kładzie na kampnie społeczną ,,Bezpieczny przejazd", która ma uświadamiać kierowców w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Niekiedy jednak i tego typu nagrania mogą wywołać potrzebną refleksję wśród kierujących, którzy nieco lekceważą bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy