Jesteś tutaj: Home

Tomasz Lenz umacnia się na pozycji barona PO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 grudzień 2017 15:20

W sobotę w godzinach 10:00 – 18:00 odbywały się w całej Polsce wybory szefów regionów i powiatów. Wynik wyborów na szefa regionu kujawsko-pomorskiego raczej nie powinien zaskakiwać, bowiem w tych wyborach wystartował tylko jeden kandydat – poseł Tomasz Lenz z Torunia. Oznacza to, że szykują się kolejne lata dominacji toruńskich struktur.

Sytuacja, iż na funkcję szefa regionu ubiegała się tylko jedna osoba dotyczyła właściwie większości województw, przez co wybory nie były, aż tak emocjonalnie. I choć polityka Lenza nie zawsze jest dobrze odbierana przez bydgoskie struktury Platformy Obywatelskiej, to drugą kadencję z rzędu nikt w Bydgoszczy nie rzucił mu rękawicy.

 

Szefem struktur powiatowych PO w Bydgoszczy został bydgoski poseł Paweł Olszewski. Strukturom bezpośrednio w Toruniu został były senator Michał Wojtczak. Jednym z jego trzech zastępców będzie marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa