Jesteś tutaj: Home

Dwóch toruńskich posłów we władzach krajowych PO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 16 grudzień 2017 15:59

Dzisiaj w Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, w trakcie które wybrano nowy Zarząd Krajowych Platformy Obywatelskiej. W liczącym ponad 32 osoby ciele znalazło się dwóch przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego. Obaj związani z okręgiem toruńskim.

Na czele zarządu stoi przewodniczący partii Grzegorz Schetyna, następnie mamy czterech wiceprzewodniczących: byłą premier Ewę Kopacz, wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, Tomasza Siemoniaka i Borysa Budkę. W Zarządzie znajduje się również przewodniczący Klubu Parlamentarnego Sławomir Neumann, sekretarz generalny partii Stanisław Gawłowski oraz skarbnik Mariusz Witczak.

 

Dodatkowo Zarząd Krajowy PO liczy 24 członków zarządu – w tym szefa kujawsko-pomorskich struktur partii Tomasza Lenza oraz posła Arkadiusza Myrchę, do niedawna radnego Miasta Torunia. Do zarządu nie załapał się żaden przedstawiciel okręgu bydgoskiego.

 

Grafika: Platforma Obywatelska RP

 

Dzisiaj w Warszawie rozmawiano o potrzebie budowy wspólnego frontu przez opozycję do wyborów samorządowych, które odbędą się jesienią przyszłego roku. Wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na urząd prezydenta Warszawy będzie Rafał Trzaskowski. Tematu Bydgoszczy na razie nie poruszano, na razie nie wiadomo czy Nowoczesna zrezygnuje z planu wystawienia własnego kandydata na urząd prezydenta Bydgoszczy.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.