Jesteś tutaj: Home

Medialny hołd toruński

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 21 grudzień 2017 20:58

Marszałek Piotr Całbecki w poniedziałek dał jasno do zrozumienia, gdzie mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego znajdą najbardziej rzetelne informacje – mowa o tytułach z grupy Polska Press: Nowości Toruńskie, Express Bydgoski oraz Gazecie Pomorskiej. Pozostałe media – lokalne gazety i portale, można odnieść wrażenie, że są gorsze.

Gdy przejęcie przez Polska Press dwóch kujawsko-pomorskich tytułów z grupy Express Media spotykało się w Polsce z opiniami jako zagrożenie dla demokracji, w poniedziałek z ust marszałka mogliśmy usłyszeć wręcz pochwałę dla tego posunięcia. W ten sposób marszałek jasno drwił z głosów mówiących o potrzebie dekoncentracji kapitału medialnego w Polsce. Wspomniane trzy tytuły są bowiem zależne od niemieckiej grupy kapitałowej Verlagsgruppe Passau.

 

Pochwały swoje marszałek kierował w obecności przedstawicieli Polska Press. Poniedziałkową sesję Sejmiku Województwa zainaugurowała bowiem wręczenie medalu dla toruńskich Nowości - Włączyliście się w tworzenie tego regionu i oczekiwania czytelników, którzy na łamach odnajdują co ich po prostu interesuje w tak bardzo zróżnicowanym regionie – mówił marszałek Piotr Całbecki - Dlatego to wyróżnienie i ten honor, ponieważ od 50 lat Nowości są na stałe związane nie tylko z Toruniem i całym województwem.

 

Oczywiście 50 lat temu raczej nikt się nie spodziewał, iż powstanie województwo kujawsko-pomorskie. Nowości Toruńskie natomiast ,,tworzą ten region” m.in. atakując Bydgoszcz, ale marszałek Całbecki również często słyszy zarzuty, że jest marszałkiem toruńskim.

 

W trakcie uroczystości na sali nie pojawili się dwaj bydgoscy radni: Andrzej Walkowiak, Michał Krzemkowski oraz Marek Witkowski z Więcborka. Specjalnie na ten punkt na sesji pojawił się natomiast wicewojewoda Józef Ramlau.

 

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.