Jesteś tutaj: Home

Cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 styczeń 2018 19:57

We wtorek w Bydgoszczy gościł wiceminister finansów Paweł Gruza, który spotkał się w Urzędzie Wojewódzkim z przedsiębiorcami. Głównym celem jego wizyty była rozmowa z przedstawicielami biznesu na temat przygotowywanych przez rząd reform.

- Chciałbym szczególnie podziękować za współpracę posłowi Łukaszowi Schreiberowi z Komisji Finansów Publicznych. Jest to tak, że odrabiamy dwa lata zaniechać w resorcie finansów – mówił wiceminister Paweł Gruza – Można powiedzieć, że przez ostatnie 8 lat nasz system podatkowy był jakby rozmontowywany.

 

W opinii wiceministra Gruzy, przygotowywane przez rząd reformy poskutkują korzyściami dla małego i średniego biznesu, a także poprawą konkurencyjności – Wprowadzimy od lutego obowiązek składania comiesięcznego JPK (od redakcji: jednolity plik kontrolny). To będzie nowy obowiązek administracyjny, ale on nam się wszystkim opłaci. Dzięki temu wyeliminujemy patologie, które naruszają wolną konkurencję.

 

Przedstawiciel Ministerstwa Finansów miał na myśli oszustwa z podatkiem VAT. Zapowiedział on m.in. zwiększenie maksymalnej jednorazowej amortyzacji na nowoczesną maszynę do 100 tys. zł na czym dużo zyskają mali i średni przedsiębiorcy – Cała Polska będzie specjalną strefą ekonomiczną. Te przywileje podatkowe z których korzystali duzi przedsiębiorcy, teraz będą w zasięgu każdego przedsiębiorcy – zapowiedział – Innowacyjność zawsze wiąże się z ryzykiem. Państwo chce w tym ryzyku uczestniczyć – dodał minister Gruza, zapowiadając kolejne ulgi dla firm chcących stawiać na innowacje.

 

Po konferencji prasowej wiceminister spotkał się z przedsiębiorcami z regionu – To spotkanie jest ważne, bo pomimo tego, że wejdzie wiele ustaw ułatwiających życie przedsiębiorców, dojdą również nowe obowiązki, dlatego taki dialog jest potrzebny – ocenił obecny na konferencji prasowej poseł Łukasz Schreiber.

 

- Moim zadaniem jest jeżdżenie po kraju i spotykanie się z przedsiębiorcami. Bydgoszcz jest kolejnym miejsce, mam nadzieję, że będzie to żywy dialog z przedsiębiorcami, bo będziemy analizowali uwzględnienie uwag w reformach - dodał wiceminister.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.