Jesteś tutaj: Home

Dwie poprawki senatora z Piły dotyczące naszego regionu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 17 styczeń 2018 22:21
Dwie poprawki senatora z Piły dotyczące naszego regionu Fot: M. Józefaciuk / Kancelaria Senatu

W środę w Senacie dyskutowano o budżecie państwa na rok 2018. Przypomnijmy – w ubiegłym tygodniu został on przegłosowany przez Sejm. Podczas środowej dyskusji plenarnej senatorowie Platformy Obywatelskiej złożyli szereg poprawek, dwie z nich dotyczyły bezpośrednio Bydgoszczy i powiatu nakielskiego.

Senator Mieczysław Augustyn z okręgu pilskiego w swojej wypowiedzi wskazał na potrzebę modernizacji linii kolejowej Bydgoszcz – Piła – Krzyż - Proszę państwa - Wielkopolska była tak zdeterminowana w naprawie drogi kolejowej do Piły, mojego miasta, że Sejmik Województwa Wielkopolskiego sam wyasygnował kwotę konieczną na modernizację tej drogi, nie oglądając się na PKP ani na budżet centralny. Do tego stopnia była zdeterminowana. Ale jest też drugi kierunek, wzdłuż tzw. dziesiątki. Proszę państwa, w tym roku na drodze S10, która prowadzi z Warszawy do Szczecina, już zginęło kilka osób. Bierzemy to na swoje sumienie. To samo jest w przypadku jedenastki. Wypadki mnożą się bardzo szybko – mówił senator.

 

Wygłoszone przez senatorów oczekiwania mają zostać przez Kancelarie Senatu został spisane i trafią najpierw pod obrady komisji, później zaś zostaną przegłosowane na posiedzeniu plenarnym. Budżet senatorowie planują rozpatrzyć do piątku, więc wspomniane poprawki będą głosowane albo w czwartek, bądź w piątek.

 

Jeżeli Senat RP wprowadzi zmiany do ustawy budżetowej, wówczas wróci ona z powrotem do Sejmu RP, aby posłowie mogli się pochylić nad poprawkami Senatu.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów