Jesteś tutaj: Home

Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

Napisane przez  Ł.R. / rynek-kolejowy.pl Opublikowano w Regionalne sobota, 20 styczeń 2018 18:36

Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

Elektryfikacja bocznych szlaków wokół linii kolejowej nr 201 pozwoli z jednej strony na zwiększenie przepustowości korytarza Bałtyk-Adriatyk oraz na większe prędkości w przewozach pasażerskich. Elektryfikacją objęte miałyby zostać odcinki:

-linii nr 208: Wierzchucin – Tuchola – Chojnice;

-linii nr 215: Szlachta-Czersk – Bąk;

-linii nr 203: Łąg – Czersk – Chojnice;

-linii nr 743 i 744: Lipowa Tucholska – Szlachta.

 

W pierwszej kolejności PKP PLK musi jednak uzyskać studium wykonalności. Dopiero w ostatnich dniach udało się rozstrzygnąć przetarg na wykonanie tego opracowania. Wykona je firma TPF z Warszawy za kwotę 5,83 mln zł. Wykonawca będzie miał na to 390 dni od momentu podpisania umowy.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów