Jesteś tutaj: Home

Mieszkańcy z gminy Świecie dopięli swego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 15 marzec 2018 15:56

Wczoraj odbyło się spotkanie mieszkańców z gminy Świecie (miejscowości: Wiąg, Święte i Morska), poświęcone wątpliwością przy wycenie wysokości odszkodowań za wywłaszczenie ich działek na potrzeby związane z budową drogi ekspresowej S-5. Inwestycji kluczowej dla rozwoju województwa.

Jak w poniedziałek informował poseł Michał Stasiński, mieszkańcy oczekują, aby doszło do ponownych wycen, przez innego rzeczoznawcy, bowiem osoba dokonująca do tej pory wycen miała być w ich opinii nieobiektywna. Również burmistrz gminy Świecie wskazywał, że wielu wywłaszczonych mieszkańców, nie będzie stać nawet na zakup mieszkania w mieście.

 

W środowym spotkaniu mieszkańców z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem, uczestniczył również wicedyrektor bydgoskiej GDDKiA Zbigniew Szymczak. Po jego zakończeniu wojewoda poinformował, że na wniosek mieszkańców, którzy czują się poszkodowani operatami, zostaną wykonane ponowne oceny, które zrealizuje inny rzeczoznawca. Można więc powiedzieć, że główny postulat mieszkańców z gminy Świeci zostanie zrealizowany.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów