Jesteś tutaj: Home

Mieszkańcy z gminy Świecie dopięli swego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 15 marzec 2018 15:56

Wczoraj odbyło się spotkanie mieszkańców z gminy Świecie (miejscowości: Wiąg, Święte i Morska), poświęcone wątpliwością przy wycenie wysokości odszkodowań za wywłaszczenie ich działek na potrzeby związane z budową drogi ekspresowej S-5. Inwestycji kluczowej dla rozwoju województwa.

Jak w poniedziałek informował poseł Michał Stasiński, mieszkańcy oczekują, aby doszło do ponownych wycen, przez innego rzeczoznawcy, bowiem osoba dokonująca do tej pory wycen miała być w ich opinii nieobiektywna. Również burmistrz gminy Świecie wskazywał, że wielu wywłaszczonych mieszkańców, nie będzie stać nawet na zakup mieszkania w mieście.

 

W środowym spotkaniu mieszkańców z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem, uczestniczył również wicedyrektor bydgoskiej GDDKiA Zbigniew Szymczak. Po jego zakończeniu wojewoda poinformował, że na wniosek mieszkańców, którzy czują się poszkodowani operatami, zostaną wykonane ponowne oceny, które zrealizuje inny rzeczoznawca. Można więc powiedzieć, że główny postulat mieszkańców z gminy Świeci zostanie zrealizowany.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy