Jesteś tutaj: Home

,,Więcej demokracji” – startuje Platforma Oburzonych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 16 marzec 2013 20:57

W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej miało dzisiaj miejsce spotkanie tworzącej się Platformy Oburzonych.. Celem tego ruchu społecznego jest zwiększenie udziału Polaków w rządzeniu krajem.

My chcemy Polakom tylko przywrócić więcej demokracji i po to tu jesteśmy. My dążymy do dialogu w Polsce, a nie do konfrontacji, ale jeżeli nie ma przy stole negocjacji drugiej strony do dialogu, to trzeba sobie tę drugą stronę poszukać, albo zmienić i do tego musimy dążyć – mówił w czasie spotkania lider Solidarności Piotr Duda.

 

Główny postulat nowego ruchu społecznego to większa powszechność referendów, aby obywatele mieli możliwość wypowiadania się na temat ważnych kwestii przy urnach. Z postulatem zmiany konstytucji w kwestiach dotyczących referendum Platforma Oburzonych zamierza wystąpić do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 

W wydarzeniu uczestniczył także artysta Paweł Kukiz, który w ostatnim czasie dąży do wprowadzenia tzw. JOW, czyli jednomandatowych wyborów do Sejmu. Ma to zwiększyć kontrolę społeczną nam posłami, a zmniejszyć na nich wpływ liderów partyjnych. Co prawda wiele jest głosów, że takie rozwiązanie nie przyniesie spodziewanych efektów. Warto jednak o tej kwestii rozmawiać.

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.