Jesteś tutaj: Home

Radny nadal zaniepokojony o wykorzystanie funduszy unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 23 kwiecień 2018 18:16

W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy zestawienie wydatkowania środków unijnych z Regionalnych Programów Operacyjnych. Województwo kujawsko-pomorskie, na tle innych regionów, znajdowało się bliżej końca stawki. Zaktualizowane dane przedstawiono radnym przy okazji dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa.

Przed tygodniem zaprezentowaliśmy dane na dzień 31 grudnia 2017 roku, Zarząd Województwa zaprezentował natomiast radnym dane świeższe, na dzień 17 kwietnia. Czym się różnią?

 

Na dzień 31 grudnia nasze województwo miało zawarte umowy o dofinansowanie na 43% całej alokacji, co nas plasowało w środku stawki i poniżej średniej krajowej, która wyniosła 47%. Po nieco ponad kwartale (na 17 kwietnia) udało nam się dojść do wskaźnika 49,2%, czyli niewiele przekroczyć średnią z końca. Zważając jednak na to, że inne województwa również robią postępy, nadal możemy być poniżej średniej krajowej.

 

Nieco gorzej wypadliśmy już w kwestii rozliczenia funduszy. Na koniec roku mieliśmy rozliczone 6% alokacji, co dawało nam przedostatnie miejsce wraz z województwem warmińsko-mazurskim. Do połowy kwietnia jeżeli chodzi o ten wskaźnik, nic się dla naszego województwa nie zmieniło.

 

W trakcie dzisiejszej sesji radny Michał Krzemkowski przypomniał marszałkowi, że ten obiecał mu dostarczenie korespondencji z ministerstwem inwestycji i rozwoju, które miało wyrażać niepokój o postęp wykorzystywania alokacji przez kujawsko-pomorskie. Dzisiaj radny ponownie poprosił o tą korespondencję, bowiem jego wniosek z poprzedniego miesiąca nie został zrealizowany.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów