Jesteś tutaj: Home

Wojewoda szuka nowego wykonawcę na egzekucję tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 maj 2018 16:43

Planowana na 28 maja egzekucja tartaku przy ulicy Ujejskiego nie doszła do skutku, na kilka dni przed jej dokonaniem firmę która zawarła z wojewodą umowę na wykonanie tej czynności, spotkał pożar który doprowadził do zniszczenia ciężkiego sprzętu. Przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura, która podejrzewa celowe podpalenie.

Dzisiaj służby wojewody poinformowały, że ostatecznie zerwano umowę z gdyńską firmą (nastąpiło to w piątek 25 maja), co wymaga poszukania nowego wykonawcy. Wojewoda rozpisać zamierza w przyszłym tygodniu przetarg i dać 7 dni na składanie ofert przez zainteresowanych przeprowadzeniem egzekucji przedsiębiorców. Jeżeli przetarg nie zakończy się wyłonieniem wykonawcy, to wojewoda rozważy poszukanie wykonawcy w trybie tzw. wolnej ręki. Rozpisane wcześniej dwa przetargi zakończyły się fiaskiem, bowiem nie wpłynęły żadne oferty.

 

W praktyce oznacza to kolejne opóźnienia przy realizacji II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja pierwotnie miała się zakończyć do końca czerwca, w praktyce ten termin nie jest już realny. Opóźnienia związane z nieprzeprowadzeniem egzekucji tartaku sięgają już ponad pół roku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy