Jesteś tutaj: Home

Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 czerwiec 2018 14:27
Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy (ISOB) z wysoką oceną Fot: ISOB

W kwietniu International School of Bydgoszcz wizytował zespół ewaluacyjny, mający na celu zbadanie czy placówka spełnia wymogi posiadania statusu szkoły międzynarodowej. Efektem tego audytu jest przyznanie ISOB akredytacji na kolejne lata, wraz z wysoką oceną.

International Baccalaureate Organization (IBO) wysłało do Bydgoszczy audytorów pochodzących z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii. - Wszystkie cztery panie, nasze audytorki, mają wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej, a niektóre również na stanowiskach kierowniczych w szkołach IB – mówi koordynator w ISOB Anna Śmigielska. Wizytacja trwała od 18 do 20 kwietnia. Celem audytu była ocena, czy szkoła kieruje się wymaganiami nałożonymi przez IBO. Pięć lat temu organizacja ta udzieliła placówce autoryzacji.

 

23 maja szkoła otrzymała raport - - Nie ma żadnych zaleceń do poprawy, są za to obszary, w których szkoła stanowi wzór dla innych placówek tego typu. Ponad przeciętność wybija się zwłaszcza organizacja i zarządzanie placówką, bogata oferta zajęć, wsparcie dla uczniów o różnych poziomach znajomości języków, stosowanie różnorodnych metod i strategii nauczania – mówi koordynator w ISOB Marta Dereszyńska.

 

- Bardzo się cieszymy, że nasze kompetencje i sposób pracy zostały docenione przez audytorki z IBO. To dowodzi, że nasza placówka jest modelową szkołą IB. Uczniowie przygotowują się u nas do matury IB w sposób profesjonalny, a to przepustka na większość uniwersytetów na całym świecie – mówi dyrektor szkoły Imisława Górska.

 

International School of Bydgoszcz mieści się przy ulicy Gałczyńskiego 23. Językiem wykładowym jest angielski, ale nauczane są tu również: hiszpański, francuski, niemiecki i polski jako obcy. W szkole można spotkać dzieci i młodzież nie tylko z Polski, ale i z ponad 20 innych krajów.

 

Nadzór merytoryczny nad ISOB sprawuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Powstanie i funkcjonowanie szkoły na wysokim poziomie wymusza również obecność w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.