Jesteś tutaj: Home

Ruszają konsultacje w sprawie przyszłości Parku Witosa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 czerwiec 2018 00:32

Prace związane z rewitalizacją Parku Ludowego ruszyły już na dobre, cały czas otwarta jest kwestia jak będzie zagospodarowana jego część centralna, kojarząca się z muszlą koncertową. Ratusz w tym tygodniu rozpocznie oficjalnie konsultacje społeczne.

czwartek 7 czerwca rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Parku Witosa. A konkretnie - jego centralnej części wraz z miejscem, w którym znajdowała się muszla koncertowa. Ostateczną decyzję o funkcji podejmą mieszkańcy.

 

W Parku Ludowym im. Wincentego Witosa trwają zaawansowane prace w ramach I etapu przebudowy. Mają tu powstać dwie strefy – cześć od Pałacu Młodzieży będzie miała charakter przyrodniczo-edukacyjny, a od ul. Piotrowskiego - rekreacyjno-wypoczynkowy. Prace zakładają wykorzystanie zastanych walorów Parku, a także uwzględniają szczególną historię tego miejsca i dawne funkcje, które pełnił.

 

O tym, jak będzie wyglądać centralna część parku zadecydują mieszkańcy. Konsultacje społeczne odbędą się miedzy 7 a 30 czerwca 2018 roku i składać się będą z trzech etapów. Pierwszym z nich będzie zbieranie pomysłów do mieszkańców na zagospodarowanie tej części parku (poprzez ankietę elektroniczną i papierową). W czerwcu odbędzie się także spacer badawczy, w czasie którego będzie można zobaczyć teren, które podlega konsultacjom. Następnie, komisja ekspercka oceni przedstawione propozycje i wybierze cztery pomysły, na które będzie można zagłosować. W końcowym etapie konsultacji mieszkańcy zdecydują, co ma powstać w centralnej części Parku Witosa.

 

Ankietę można znaleźć na www.bydgoskie konsultacje.pl . Forma konsultacji została wypracowana przez Radę ds. Partycypacji Społecznej.

 

Link do formularza konsultacyjnego pojawi się po rozpoczęciu konsultacji społecznych.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj