Jesteś tutaj: Home

Wojewoda nie wyrzuci mieszkańca Grunwaldzkiej na bruk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 czerwiec 2018 18:10

O panu Stanisławie pisaliśmy już jakiś czas temu – zamieszkuje on kamienicę przy ulicy Grunwaldzkiej, która planowana jest do wyburzenia. Prezydent w związku z trwającą inwestycją jaką jest rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej, wystąpił do wojewody z wnioskiem o egzekucję lokatora. Wojewoda odmówił jednak przeprowadzenia egzekucji.

Pan Stanisław swój problem poruszył chociażby w petycji skierowanej do radnych. Jak przyznaje w swoich wystąpieniach, oczekuje tylko otrzymania od ADM lokalu zastępczego. Jego sytuacja jest o tyle problematyczna, iż wynajmował on lokal u prywatnego właściciela, czyli prawo nie wymaga od samorządu objęcia go specjalną ochroną, czyli priorytetowego potraktowania jego wniosku o przyznanie nowego mieszkania.

 

Pan Stanisław nie mając zagwarantowanego nowego mieszkania, bowiem proponowano mu jedynie wyremontowanie na swój koszt lokalu będącego własnością ADM, nie opuszcza kamienicy przy ulicy Grunwaldzkiej. Urząd Miasta wystąpił więc do wojewody o przeprowadzenie egzekucji. 17 maja mieszkańca wojewoda wezwał do opuszczenia lokalu w ciągu 14 dni. W jego sprawie interweniował na ostatniej sesji Rady Miasta wiceprzewodniczący Jan Szopiński.

 

Wojewoda po zapoznaniu się z uwagami pana Stanisława, poinformował w piśmie z dnia 1 czerwca prezydenta że egzekucji nie wykona. Zdaniem wojewody realizacja wniosku ratusza groziłaby lokatorowi bezdomnością, co byłoby naruszeniem konstytucji z punktu widzenia wyroku Trybunały Konstytucyjnego z 18 października 2017 roku. Dlatego wojewoda w piśmie do prezydenta wyraża pogląd, że w pierwszej kolejności należy zapewnić panu Stanisławowi inny lokal.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy