Jesteś tutaj: Home

Bydgoska Solidarność wybierze nowe władze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 10 czerwiec 2018 00:34

W poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim rozpocznie się X Walne Zebranie Delegatów NSZZ Solidarność Regionu Bydgoskiego. Będzie to sesja sprawozdawczo-wyborcza,która zakończy się wyborem władz regionu na kadencję 2018-2022. Ustępujący przewodniczący Leszek Walczak będzie się starał o kolejną kadencję.

Od bydgoskiej Solidarność rozpoczął się spór pracowników budżetowych z rządem. Poparcie dla ostatniego protestu zorganizowanego w Bydgoszczy, wyrazili nawet pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie na drugim końcu kraju.

 

Opozycję wobec przewodniczącego Leszka Walczaka tworzy w związku frakcja związana z posłanką Ewą Kozanecką i jej byłym asystentem, wiceprezesem Enea Pomiary Mirosławem Jamrożym. Są oni blisko szefa okręgu Prawa i Sprawiedliwości, stąd też wybory związkowe będą również po części decydować o polityce Solidarności wobec partii obecnie rządzącej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy