Jesteś tutaj: Home

Bruksela zaskoczona pomysłem polskiego rządu na drogę S-10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 14 czerwiec 2018 17:48

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zdecydował, że odcinek Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej, obok odcinków drogi S-6 będzie realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Decyzją tą wydaje się być zaskoczona Bruksela, która dziwi się z rezygnacji Polski ze środków unijnych.

 

Powodzenia – taki wpis na Twitterze umieściło biuro Komisji Europejskiej w Polsce, w komentarzu do planów polskiego rządu:

 

Jak rozumieć ten wpis? Zdaniem Komisji Europejskiej po zakończeniu perspektywy finansowej 2014-2020 (rozliczenie do 2023 roku) Polska będzie musiała się rozliczyć z osiągniętych efektów. W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jednym z zakładanych celów jest budowa odcinka S-10 Bydgoszcz – Toruń. Jeżeli nie uda się jego wybudować do 2023 roku, to Polska według tego rozumowania tego celu nie osiągnie. Zdaniem Brukseli model partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce jest zbyt słabo rozwinięty, stąd wątpliwości polskiego biura Komisji Europejskiej.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów