Jesteś tutaj: Home

,,Wszystko wskazuje na to, ze nasze województwo nie uchroni się przed katastrofą”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 16 czerwiec 2018 15:04

Czwarty rok z rzędu województwo kujawsko-pomorskie boryka się z klęską żywiołową suszy. Szacowaniu strat spowodowanych tegoroczną suszą poświęcone było posiedzenie Kujawsko-Pomorskiego Zespołu Rolnego, któremu przysłuchiwał się obecny w Bydgoszczy wiceminister pracy i polityki społecznej Marcin Zielenieski.

- W tej chwili wszystko wskazuje na to, ze nasze województwo nie uchroni się przed katastrofą na dużą skalę jeśli chodzi o suszę – mówił na nadzwyczajnym spotkaniu zespołu rolnego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - W maju były takie miejsca, w których w ogóle nie spadł deszcz. W innych były to minimalne ilości wody, która przy bardzo wysokiej temperaturze szybko wyparowała.

 

Wojewoda zapowiedział wystąpienie o rządowe wsparcie dla poszkodowanych rolników. Problem susz dotyka kujawsko-pomorskie właściwie od 2015 roku. W ubiegłym roku mieliśmy dodatkowo w sierpniu dość dotkliwe dla rolników nawałnice.


W trakcie spotkania wojewoda poinformował o powołaniu nowych komisji ds. szacowania szkód w rolnictwie spowodowanych suszą. Powstaną one w następujących gminach: Strzelno, Nowe, Mogilno, Chełmno, Unisław, Janowiec Wielkopolski i Sadki. Do wojewody wpływają także kolejne wnioski o powołanie komisji z gmin: Dragacz, Sośno, Gąsawa, Dobre, Chodecz, Sicienko, Kcynia, Drzycim, Janikowo.

 

W oparciu o owoce prac powiatowych zespołów wojewoda wystąpi o pomoc do rządu.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa