Jesteś tutaj: Home

O amerykańskich bazach pod Bydgoszczą również w zagranicznych mediach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 czerwiec 2018 00:22
O amerykańskich bazach pod Bydgoszczą również w zagranicznych mediach Fot: capt. John Strickland

Kilka dni temu informowaliśmy, że polskie Ministerstwo Obrony Narodowej wskazało Bydgoszcz i Toruń jako potencjalną lokalizację bazy dywizji pancernej armii Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że temat już pod koniec maja pojawił się w amerykańskich mediach.

 

Portal military.com powołując się na informacje amerykańskiego magazyny Polityco wskazuje, że polskie Ministerstwo Obrony Narodowej wyraziło chęć sfinansowania powstania bazy wojskowej w Polsce kwotą 1,5 – 2 mld dolarów. Jednocześnie amerykańskie media informują, że ze strony armii USA nie ma jednoznacznych deklaracji.

 

Region tworzony przez Bydgoszcz i Toruń spełnia wszystkie niezbędne wymagania dotyczące zasięgu, infrastruktury, zakwaterowania oraz zachowania właściwego morale – taka deklaracja miała wpłynąć ze strony MON według portalu military.com. Dalej portal piórem Matthewa Foxa  informuje o funkcjonowaniu w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz cywilnego lotniska.

 

Więcej o sprawie piszemy - Pod Bydgoszczą rozważa się ulokowanie stałej amerykańskiej dywizji pancernej

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy