Jesteś tutaj: Home

Miasto chce ratować PlusLigę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 czerwiec 2018 20:37
Miasto chce ratować PlusLigę Archiwum

Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła zgodę na odkupienie około 94% akcji spółki Łuczniczka Bydgoszcz, prowadząca występujący PlusLidze siatkarskiej klub Chemik Bydgoszcz. Oznacza to, że prezydent może doprowadzić do dokonania transakcji z większościowy udziałowcem. Pozostałe ok. 6% akcji należy do Chemika Bydgoszcz.

 

Prezydent Rafał Bruski wnosząc o poszerzenie porządku obrad mówił wprost, że jest ryzyko wycofania klubu z Bydgoszczy, co oznaczałoby utratę rozgrywek siatkarskich w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

- Sytuacja jest nadzwyczajna. Doszło do możliwości utraty hołubionej piłki siatkowej, odnoszącej sukcesy, na rzecz innych miast – wyjaśniał odpowiedzialny za nadzór właścicielski w ratuszu Wiktor Jakubowski. Jak tłumaczył, większościowy udziałowiec planuje sprzedać spółkę, stąd też ruch ratusza, aby Bydgoszcz zachowała kontrole nad klubem.

 

W dyskusji pojawiły się pytania, dlaczego przed dwoma laty nie podjęto działań na rzecz utrzymania piłki nożnej na Zawiszy, na poziomie I ligi.

 

- W 2016 roku Zawisza był również do wykupienia za niewielkie pieniądze, wtedy z tej ścieżki dla Łuczniczki nie skorzystano – mówił radny Tomasz Rega – Łuczniczka ma sukcesy, Zawisza też miał sukcesy.

 

- Zgadzam się z radnym w stu procentach. Tylko żeby doszło do transakcji potrzebna była wola dwóch stron. Takiej woli jednak z drugiej strony nie było – odpowiedział prezydent Rafał Bruski. Prezydent wyraził żal, że Radosław Osuch, nie wyszedł z Zawiszy honorowo.


Prezydent zaznaczył jednak, że przed zakupem zbadane zostaną finanse spółki i jeżeli będzie miało miejsce np. wysokie zadłużenie, ewentualne ruchy skonsultuje raz jeszcze z radnymi. Prezydent zapowiedział, ze przyszłościowo będzie chciał klub sprywatyzować.

 

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.