Jesteś tutaj: Home

Co dalej z muralem przy Nakielskiej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 czerwiec 2018 00:00
Co dalej z muralem przy Nakielskiej? Fot: Bogusław Białas

 Na początku czerwca przy ulicy Nakielskiej pojawił się mural prezentujący papieża św. Jana Pawła II patrzącego z Bazyliki św. Piotra na bydgoska Bazylikę św. Wincentego A'Paulo. Za mural zapłaciło Województwo Kujawsko-Pomorskie. Miał być on prezentem dla Bydgoszczy z okazji Święta Województwa. Prezent już niekoniecznie pożądany, bowiem wątpliwości budzi jego estetyka.

Mural kosztował około 25 tys. zł. Zdaniem prof. Dariusza Markowskiego, przewodniczącego Rady ds. Estetyki Miasta, mamy do czynienia ze słaba artystycznie samowolką. Malowidło nie uzyskało bowiem ani akceptacji Plastyka Miejskiego, ale też wspominanej Rady ds. Estetyki.

 

Kontrowersje są i pojawia się pytanie czy ,,dzieło” należy zamalować? Tutaj przeważają raczej opinie za jego postanowieniem, bowiem jak podnosi chociażby Koło Bydgoszcz Nowoczesnej, wydano na niego ponad 20 tys. zł publicznych pieniędzy, natomiast operacja jego zamalowania będzie kolejnym kosztem.

 

Temat pojawił się również na wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy - Przyglądałem się temu budynkowi i ma on oznaczenia, że jest to budynek ADM – interpelował wiceprzewodniczący Jan Szopiński – Nie ma chyba u nas w mieście tak, że jak jest budynek ADM, że malują sobie co chcą, bo byłby już niedobry obraz naszego miasta.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy