Jesteś tutaj: Home

Radni pytają o ustawiane przetargi przy rozbudowie szpitala

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 25 czerwiec 2018 10:52

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego dyrektora Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych oraz kierownika szpitala na toruńskich Bielanach. Wyjaśnień od marszałka w tej sprawie domagali się na dzisiejszej sesji sejmiku radni.

 

Jako pierwszy temat poruszył przewodniczący Komisji Rewizyjnej Wojciech Jaranowski. Pytania w tej sprawie zadawali również inni radni.

 

W trakcie śledztwa prowadzonego przez agentów CBA z Bydgoszczy okazało się, że ta grupa osób zajmuje się także umożliwianiem wygrywania przetargów w innych instytucjach. Było to możliwe dzięki posiadanym znajomościom wśród pracowników Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych Sp. z o.o. i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu - czytamy w komunikacie CBA.

 

Marszałek Piotr Całbecki przyznał, że śledztwo dotyczy osób a nie instytucji. Więcej informacji nie był wstanie udzielić, gdyż nie posiada wiedzy o działalności CBA. Marszałek podkreślił, że nie ma nawet wiedzy o jakie przetargi może chodzić.

 

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne to spółka Samorządu Wojewódzka zajmująca się rozbudową wojewódzkich szpitali, głównie w oparciu o zaciąganie wieloletnich pożyczek. Największą inwestycją spółki w tym roku jest rozbudowa szpitala na toruńskich Bielanach. Jej wartość przewyższa największe inwestycje realizowane bezpośrednio z budżetu województwa w tym roku. Nie wiemy jednak jako opinia publiczna ile K-PIM zainwestują w toruński szpital, takiej informacji Zarząd Województwa nie udzielił również radnym.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów