Jesteś tutaj: Home

Na Grunwaldzkiej może się korkować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 lipiec 2018 13:36

Na dobre rozpoczęły się prace związane z budową infrastruktury rowerowej wokół ronda Grunwaldzkiego oraz wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Spodziewać możemy się utrudnień w ruchu przy wjeździe Grunwaldzką na rondo oraz zjeździe z ronda. W godzinach szczytu mogą tworzyć się przez to korki.

Wykonawca inwestycji wyłączył z ruchu dwa skrajne pasy ruchu (lewe), stąd też mamy do czynienia ze zmniejszoną przepustowością. Został z nich zdarty asfalt. Celem tych prac jest zlikwidowanie wysepki.

 

Firma Strabag za przebudowę ronda Grunwaldzkiego oraz budowę ścieżki rowerowej do ulicy Kraszewskiego otrzyma 10,8 mln zł. Drogi rowerowe powstaną po obu stronach ulicy Grunwaldzkiej. Docelowo będziemy mogli dojechać komfortowo rowerem na samą Osową Górę, bowiem realizowana rozbudowa ulicy grunwaldzkiej od węzła Zachodniego do granic miasta, zakłada również budowę infrastruktury rowerowej.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj