Jesteś tutaj: Home

Nawet radni PiS przeciwko obniżaniu pensji samorządowców

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 02 lipiec 2018 18:36
Nawet radni PiS przeciwko obniżaniu pensji samorządowców Fot: MojaKruszwica.pl

Zapowiedź obniżenia wynagrodzeń samorządowców przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego póki co jest słowami rzuconymi na wiatr. Rada Ministrów przyjęła co prawda stosowne rozporządzenie, ale samorządowcy albo je obchodzą albo odmawiają obniżania pensji prezydentom, wójtom i burmistrzom. W tym również samorządowcy związani z partią Kaczyńskiego.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie zarabiał symbolicznie mniej, o około 100 zł, bowiem radni uchwalając mu nowe wynagrodzenie, obeszli obniżkę wynagrodzenia zasadniczego, poprzez podniesienie dodatku funkcyjnego.

 

W Inowrocławiu, gdy było głosowane obniżenie wynagrodzenia prezydenta Ryszarda Brejzy, wszyscy radni wyszli z sali i uchwała nie została podjęta. Teraz sprawą będzie musiał zająć się wojewoda. Radni PiS nie głosowali, gdyż jak uznali, uzasadnienie do uchwały zawierało niesprawiedliwe stwierdzenia w stosunku do rządu premiera Morawieckiego.

 

W Kruszwicy radni wszystkich opcji, również PiS-u, zachowali się solidarnie z burmistrzem Dariuszem Witczakiem i głosowali przeciwko obniżeniu mu wynagrodzenia. Tą sprawę będzie musiał również rozstrzygnąć wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Może być to dla niego sprawa emocjonalna, bowiem burmistrz Witczak był jego wieloletnim szefem, w okresie pełnienia obowiązków wiceburmistrza. Przeciwna obniżaniu pensji burmistrza była również radna Halina Bogdanowicz, prywatnie matka wojewody kujawsko-pomorskiego.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa