Jesteś tutaj: Home

Zawisza nie wyklucza pozwania radnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 lipiec 2018 09:51

Na spotkaniach konsultacyjnych prezydenta Rafała Bruskiego z mieszkańcami, poruszany jest od czasu do czasu temat Zawiszy i powrotu klubu na miejskie obiekty. W dniu 21 czerwca temat pojawił się na Osiedlu Leśnym. Dość emocjonalnie do pytań odniósł się radny wojewódzki prof. Maciej Świątkowski, działacz Polonii Bydgoszcz.

- To jest klub wspierany przez zwykły świat przestępczy – mówił wprost prof. Maciej Świątkowski.

 

W jego opinii piłkę na Zawiszy należy odbudowywać nie w oparciu o Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza”, którego drużyna seniorów wywalczyła niedawno awans do V ligi, ale w oparciu o powołany przy CWZS MUKS - MUKS chce tworzyć drużynę seniorów, ale grożą im bandyci z Zawiszy – kontynuował wywód prof. Świątkowski.

 

W ostatnim czasie z inicjatywy Stowarzyszenia Piłkarskiego powstał Zawisza Bydgoszcz Business Club, w celu zbudowania zaplecza finansowego dla rozwoju klubu. Nie wyklucza się również budowy nowego boiska w Bydgoszczy. Na ostatnim spotkaniu Business Clubu obecnych było ponad dwudziestu przedsiębiorców, część z nich już wyraziła chęć zostania sponsorem.

 

Publiczne wypowiedzi o rzekomym finansowaniu klubu przez przestępców, mogą podważać zaufanie biznesu do klubu i przynieść mu wymierne straty. Stąd też bardzo poważnie rozważane jest skierowanie przeciwko działaczowi Polonii Bydgoszcz i radnemu Platformy Obywatelskiej sprawy do sądu.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy