Jesteś tutaj: Home

Rozpoczyna się przebudowa węzła tramwajowego na Kapuściskach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 lipiec 2018 00:04
Rozpoczyna się przebudowa węzła tramwajowego na Kapuściskach Fot: UMB

Dzisiaj rozpocząć się powinny pierwsze roboty budowlane związane z rozbudową węzła tramwajowego. Pasażerowie muszą liczyć natomiast ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej.

 

Warta 65 mln zł inwestycja ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa pieszych w obrębie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Władysława Bełzy. Powstać maja nowe przystanki, w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Komunikacja tramwajowa na Kapuściskach zostanie również włączona do systemu ITS.

 

Istotnym udogodnieniem będzie możliwość kierowania tramwajów z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Szpitalną. Ma to na celu, po zakończeniu budowy linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej, pozwolić na kierowanie tramwajów jadących od ronda Kujawskiego, w ulicę Szpitalną.

 

Żeby było lepiej, najpierw przez jakiś czas musi być trudniej. Tego niestety nie da się uniknąć. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. Od dzisiaj natomiast zawieszone są tramwaje górny taras Bydgoszczy. Zamiast tego uruchomiona zostaje autobusowa komunikacja zastępcza.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj