Jesteś tutaj: Home

Zawisza chce jak najszybciej rozpocząć funkcjonowanie w strukturach CWZS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 lipiec 2018 11:22

Zarząd Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza” wystosował do prezesa CWZS Waldemara Keistera pismo, w którym oczekuje spotkania w sprawie funkcjonowania klubu na obiektach przy ulicy Gdańskiej 163. Zarządowi zależy na czasie, bowiem w połowie lipca Zawisza rozpocznie przygotowania do sezonu 2018/2019.

Stowarzyszenie Piłkarskie liczy, że do spotkania z Keisterem dojdzie do środy 11 lipca. Przypomnijmy – w ubiegłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że Stowarzyszenie nadal jest członkiem CWZS, uznając jednocześnie uchwały wykluczające Zawiszę z związku z 2015 roku za nieważne. Uprawnieniem każdego członka Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego jest posiadanie reprezentacji w zarządzie tego związku. Stowarzyszenie Piłkarskie dzisiaj jako swojego przedstawiciela wskazało Stanisława Żołnowskiego.

 

Już dzisiaj SP Zawisza przedstawiło CWZS swoje potrzeby dotyczące dostępu do infrastruktury sportowej. Na potrzeby szkolenia dzieci i młodzieży SP Zawisza potrzebuje dostępu do boisk w wymiarze 20 godzin tygodniowo; jeżeli chodzi o treningi seniorów to 7,5 godziny tygodniowo. Ponadto będzie to również możliwość korzystania z tej infrastruktury na potrzeby rozgrywek wg harmonogramu ustalonego przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

 

Od spełnienia tych oczekiwań oraz podjęcia w miarę szybkich rozmów pomiędzy władzami SP Zawisza i CWZS Zawisza, zależeć będzie powrót niebiesko-czarnych do Bydgoszczy już od nowego sezonu, który rozpocznie się za nieco ponad miesiąc.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj