Jesteś tutaj: Home

Wojewoda podejmuje kolejną próbę egzekucji tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 lipiec 2018 07:31

Do jutra mogą się zgłaszać oferenci w przetargu na przeprowadzenie egzekucji tartaku przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy. Bez przeprowadzenia tej czynności nie może zostać ukończona budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej, która zakończyć miała się do końca czerwca.

W ubiegłym tygodniu wojewoda ogłosił przetarg na wykonanie egzekucji słynnego już tartaku Krzysztofa Pietrzaka. Dwa wcześniejsze przetargi musiały zostać ograniczone z uwagi na brak chętnych oferentów. Później wojewoda podjął się negocjacji z firmami działającymi na rynku, co pozwoliło zawrzeć porozumienie z gdyńską firmą, w której na kilka dni przed planowaną egzekucją wybuchł pożar. Ogień miał zniszczyć niezbędny do wykonania czynności sprzęt, stąd tez do końca maja nie udało się przeprowadzić egzekucji. Później pojawiły się problemy natury formalno-prawnej, po tym jak ministerstwo z uwagi na błędy urzędników cofnęło tytuł wykonawczy egzekucji.

 

10 lipca wojewoda rozpisał kolejny przetarg, jutro dowiemy się, czy znajdą się oferenci. A jeżeli tak, to w jakim czasie planują wykonać usługę.

 

Niedokończenie budowy Trasy Uniwersyteckiej może doskwierać kierowcom, po rozpoczęciu rozbudowy ulicy Kujawskiej.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy