Jesteś tutaj: Home

Wielki Czwartek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 28 marzec 2013 13:49

Dzisiaj rozpoczyna się okres Triduum Paschalnego, czyli najważniejszy okres Wielkiego Tygodnia. Wielki Czwartek to także Święto Kapłanów, przypominające o ustawieniu sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii przez Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj o godzinie 10 w Katedrze Bydgoskiej biskup Jan Tyrawa odprawił mszę świętą dla wspólnoty kapłańskiej z diecezji - Pragniemy wrócić myślą do momentu święceń i ponowić naszą gotowość do służby, do której przez sakrament święceń uzdolnił nas Bóg. Liczę, że nie zabraknie nikogo z Was – wyjaśnia biskup Jan Tyrawa.

 

Wieczorem w kościołach parafialnych odprawiona zostanie dzisiaj Msza Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca ostatnią wieczerzę Jezusa Chrystusa z apostołami. W czasie śpiewania hymnu ,,Chwała na wysokości Bogu” na kościołach zabrzmią dzwony. Następnie dzwony i organy zamilkną, aż do Wielkiej Soboty. Kapłani obnażą ołtarz, a hostie będące zgodnie z liturgią kościoła ciałem Chrystusa zostaną przeniesione do specjalnie przygotowanej ciemnicy.

 

Świadomi jesteśmy także jak bardzo Kościół Bydgoski potrzebuje kapłanów. Stąd ten dzień Wielkiego Czwartku, a zwłaszcza naszą modlitwę w katedrze, uczynić chcemy jednym wielkim wołaniem, by Pan żniwa wyprawił nowych robotników do swojej winnicy. Dlatego gorąco proszę, aby Waszej pielgrzymce do katedry towarzyszyli lektorzy i ministranci, spośród których Pan najczęściej wybiera sobie przyszłych kapłanów – dodaje bydgoski biskup.

 

W Wielki Piątek w kościołach nie będą oprawiane żadne msze święte. Odbędzie się tylko Liturgia Męki Pańskiej.

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy