Jesteś tutaj: Home

Wkrótce ruszają na Jasną Górę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 lipiec 2018 07:32
Wkrótce ruszają na Jasną Górę Archiwum / Weronika Poczwardowska

Jutro, a dla niektórych pątników już dzisiaj, rozpocznie się XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to - ,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Spodziewać można się kilkuset pielgrzymów z naszej diecezji.

Dzisiaj z Nakła nad Notecią wyruszyła grupa srebrna, która wieczorem dotrze do Bydgoszczy. Pieszą pielgrzymkę oficjalnie zainauguruje sobotnia Msza Święta w Katedrze Bydgoskiej, która będzie sprawowana o godzinie 6, następnie pątnicy ruszą na południe, aby pierwszy dzień pielgrzymowania zakończyć w Złotnikach Kujawskich.

 

,,Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” to motto dwuletniego programu duszpasterskiego, który w latach 2017-2019 prowadzony jest w Polsce przez Episkopat.

 

W kategoriach sporego deficytu działań duszpasterskich należy odczytać dość powszechny fakt nieznajomości Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów. Bardzo często nie potrafimy również zauważyć Jego obecności i działania w Eucharystii. Tymczasem bez obecności i mocy Ducha Świętego nie mogłoby zaistnieć zgromadzenie liturgiczne; bezowocne pozostałyby również wypowiadane przez kapłana podczas każdej Mszy św. słowa konsekracji – wyjaśnia abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

 

Od czwartku w drodze są już pielgrzymi z grupy złotej, która wyruszyła z Górki Klasztornej, sanktuarium położonego nieopodal Łobżenicy już w województwie wielkopolskim. Według administracji kościelnej jest to jednak obszar Diecezji Bydgoskiej. Z pielgrzymami, którzy jutro wyruszą z Bydgoszczy, grupa złota spotka się we wtorek w Licheniu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj