Jesteś tutaj: Home

Podróżni mogą już korzystać ze zmodernizowanego terminalu lotniska

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 21 lipiec 2018 00:24
Podróżni mogą już korzystać ze zmodernizowanego terminalu lotniska Fot: Bartosz Bieliński

W ostatnich dniach do dyspozycji podróżnych latających z Portu Lotniczego Bydgoszczy udostępniona została przestrzeń, będąca przedmiotem rozbudowy terminalu lotniskowego. Ma być teraz wygodnie, zaś odprawa bagażu i kontrola bezpieczeństwa ma być szybsza.

 

Po nadaniu bagażu rejestrowanego w jednym z siedmiu stanowisk check-in mieszczących się na parterze, przechodzą na pierwsze piętro, gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa, powiększona o dodatkowe stanowisko oraz usługę ekspresowej kontroli – fast track. Następnie kierują się do hali odlotów, gdzie do dyspozycji mają strefę wolnocłową, gastronomiczną, kącik dziecięcy, VIP lounge. Schody ruchome ułatwiają pasażerom komunikację i dalsze przejście do punktu kontroli paszportowej oraz gate’ów na parterze hali odlotów – informuje w komunikacie Port Lotniczy Bydgoszcz.

 

Rozbudowany w ostatnim czasie został również parking.

 

- Obecne prace stanowią istotne zmiany dla podróżnych, mają na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa pasażerów – ocenia prezes PLB, Tomasz Moraczewski. Zarząd bydgoskiego lotniska pracuje nad uzyskaniem decyzji środowiskowych na dalsze inwestycje rozbudowujące infrastrukturę lotniskową.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021