Jesteś tutaj: Home

National Geographic poleca spływy kajakowe Brdą

Napisane przez  Ł.R. / National Geographic Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 lipiec 2018 07:14

W najnowszym wydaniu magazynu ,,National Geographic” znalazł się ,,Kajakowy ranking Travelera” pod redakcją Pawła Kempy. Na pierwszym miejscu polecanych tras znalazła się Brda.

 

Rzeka Brda wbrew pozorom jest dość długa, liczy bowiem 245 km – Rzeka dla każdego, także dla początkujących, choć nawet zaawansowani kajakarze nie będą się na niej nudzić – czytamy w National Geographic. Całkowite przepłynięcie Brdy zdaniem autorów zająć może nawet dwa tygodnie, ale żeby poczuć jej klimat warto spędzić na niej w kajaku z 3-4 dni.

 

Dodatkowo magazyn chwali, iż na dolnym odcinku Brdy funkcjonuje dość rozbudowana infrastruktura stworzona dla kajakarzy oraz funkcjonują liczne gospodarstwa agroturystyczne.

 

Miejscami szybka, ale raczej łatwa – czytamy w rankingu o Brdzie.

 

Brda ma swojego ambasadora w postaci Aleksandra Doby, człowieka który trzykrotnie samemu przepłynął w kajaku Ocean Atlantycki - Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zakończyć tą odyseję oceaniczną trzyetapową i mam dosyć pływania oceanicznego. Będę się udzielał na polskich rzekach – mówił przed rokiem w Pieczyskach, podczas Kayakmanii, Aleksander Doba. Następnie wymienił pięć jego zdaniem najlepszych do pływania kajakiem polskich rzek - Jak mnie pytają o wspaniałe rzeki polskie, to mam taką piątkę rzek do polecania nizinnych: Draba, Brda, Wda, Krutynia i Czarna Hańcza.

 

Na Brdzie będziemy mieli za kilka tygodni wielkie święto kajakarzy – Kayamkanie 2018, na której ponownie pojawić ma się Aleksander Doba. Międzynarodowy Dzień Kajakarza Kayakmania 2018 odbywać będzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września. Głównym centrum wydarzeń będzie Wyspa Młyńska - Będzie próba bicia rekordu Guinnessa z Olkiem Dobą z paradzie kajakowej, od polowy dnia piknik na Wyspie Młyńskiej, a wieczorem koncert Kuby Sienkiewicza. Tych atrakcji znajdziemy zatem wiele i dla każdego – zapowiada Łukasz Gliński, organizator Kayakmani.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy