Jesteś tutaj: Home

Prokuratura bada czy posłowie i radni nie znieważyli innego parlamentarzysty

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 lipiec 2018 13:48

Na początku kwietnia, na Wyspie Młyńskiej posłowie Teresa Piotrowska, Michał Stasiński i Krzysztof Brejza, w towarzystwie bydgoskich radnych Platformy Obywatelskiej zainaugurowali kampanie z udziałem ruchomego bilbordu, na którym informują, że toruński poseł Krzysztof Czabański, za pracę w ministerstwie kultury otrzymał 72 tys. zł nagrody. Sprawę bada teraz prokuratura.

Dość szybko do treści bilbordu odniósł się poseł Czabański, który uznał premię w wysokości 72 tys. zł za kłamstwo. Jak poinformował w mediach społecznościowych, w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa otrzymał jedynie nagrodę w wysokości 6 tys. zł. Parlamentarzysta już wtedy zapowiedział podjęcie kroków prawnych.

 

Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz – Południe poinformowała go o wszczęciu dochodzenia ,,w sprawie pomówienia podczas zorganizowanej konferencji prasowej w dniu 6 kwietnia 2018 r., przy ulicy Mennica 8”. W tym zapisie pojawia się błąd, bowiem konferencja w praktyce miała miejsce 4 kwietnia. Prokuratura zbada czy uczestnicy konferencji nie naruszyli 212 artykułu kodeksu karnego jakim jest zniesławienie.

 

 

Ewentualne ukaranie parlamentarzystów PO może być jednak utrudnione, bowiem wcześniej Sejm RP musiałby ich pozbawić immunitetu. Takiej ochrony prawnej nie mają już radni, w tym obecna na konferencji szefowa klubu radnych PO Monika Matowska.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy