Jesteś tutaj: Home

Za półtora roku powstanie ,,nowa” Astoria

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 31 lipiec 2018 00:12

Jutro (1 sierpnia) teren budowy przy ulicy Królowej Jadwigi przejmie firma Alstal, z którą wczoraj prezydent Rafał Bruski podpisał umowę na budowę basenu olimpijskiego wraz z przystanią kajakową. Koszt inwestycji to prawie 100 mln zł, budowa powinna zakończyć się w ciągu 18 miesięcy.

- Astoria to również miejsce, który budzi wielki sentyment. To jeden z pierwszych obiektów rekreacyjnych w takiej skali, które powstały w Bydgoszczy. Zamierzamy otworzyć Astorię w zupełnie nowej formule. Basen olimpijski pozwoli nie tylko na treningi najlepszym sportowcom. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom będzie on szeroko udostępniany mieszkańcom. Wkrótce zlecimy też stworzenie atrakcyjnej przestrzeni zewnętrznej na pozyskanych terenach, które ciągną się od ul. Królowej Jadwigi aż do ul. Unii Lubelskiej. Takie miejsca pozwalają przyciągać turystów oraz zyskujemy możliwość organizowania imprez i zawodów na najwyższym poziomie – mówi prezydent Rafał Bruski.

 

Nowy obiekt przy ul. Królowej Jadwigi ma pełnić funkcję sportowo-rekreacyjną. Powstanie w nim między innymi 10-torowy basen o wymiarach olimpijskich o długości 50 m i szerokości 25 m. Będzie wykorzystywany przede wszystkim z myślą o treningach sportowych klubów pływackich, a także uczniach bydgoskich szkół.W nowej Astorii będą mogły odbywać się zgrupowania klubów sportowych i różnego rodzaju zawody. Basen z miejscowo przegłębionym dnem do 6m (na odcinku 12m), wyposażony będzie w ruchomy pomost, który w zależności od potrzeb będzie dzielił go na dwa mniejsze baseny. Jedna z części będzie wyposażano w ruchome dno, które umożliwi zmianę jego głębokości od 0 do 210 cm oraz uzyskanie zróżnicowania głębokości w dwóch strefach). Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, basen będzie można podzielić na cztery części o różnych głębokościach, gdzie będą mogły odbywać się jednocześnie różne rodzaje zajęć. Budowę basenu dofinansować planuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Duże kontrowersje wywoływała kwestia liczebności widowni, na której znajdzie się około 450 miejsc siedzących. Podnoszone były wątpliwości, czy to nie za mało jeżeli bydgoska Astoria ma być miejscem najważniejszych zawodów pływackich w Polsce. Dyskusja o tym toczyła się na ostatniej sesji Rady Miasta, na której prezydent przekonał radnych, iż zawody pływackie nie przyciągają aż tak dużej widowni, stąd też powiększanie trybun byłoby działaniem nieekonomicznym.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy