Jesteś tutaj: Home

Ogłoszono przetarg na budowę basenu w Fordonie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 sierpień 2018 14:54
Ogłoszono przetarg na budowę basenu w Fordonie Wizualizacja

W ciągu dwóch lat przy ulicy Kromera na Tatrzańskim powstanie 3-kondygnacyjny obiekt, którego centralnym elementem będzie park wodny. W środę 1 sierpnia rozpisany został przetarg na prace budowlane. W trakcie budowy jest już natomiast basen na Kapuściskach.

Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness) – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

Koszt inwestycji przekroczy według szacunków 37 mln zł. Realizację basenu przy Zespole Szkół nr 28 wskazali mieszkańcy jako największy priorytet w konsultacjach społecznych. Kolejny na liście będzie basen na Miedzyniu, którego realizacja może się rozpocząć już w przyszłym roku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj