Jesteś tutaj: Home

Wiceminister sprawiedliwości:Bydgoszcz może się rozwijać kilka razy szybciej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 sierpień 2018 17:21

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki rozpisał wybory samorządowe na dzień 21 lipca, z tego powodu mieliśmy dzisiaj formalnie też pierwszy dzień kampanii samorządowej. Do Bydgoszczy przyjechał wiceminister sprawiedliwości, a zarazem kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki, który zaapelował o głosowanie w wyborach prezydenckich na posła Tomasz Latosa.

Patryk Jaki spotkał się z posłem Tomaszem Latosem przy Starym Porcie, miejscu gdzie oficjalnie PiS kilka tygodni temu ogłosił kandydaturę posła Latosa na prezydenta Bydgoszczy, gdzie Latos przez blisko ćwierć wieku mieszkał. Wiceminister sprawiedliwości otrzymał na pamiątkę pobytu w Bydgoszczy od malarza Romana Puchowskiego obraz prezentujący spichrze nad Brdą. Następnie wraz z Latosem ruszył na spacer po Bydgoszczy w kierunku Wełnianego Rynku, pod pomnik prezydenta Leona Barciszewskiego.

 

- Bardzo proszę wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, aby zagłosowali na Tomasza Latosa – apelował wiceminister Patryk Jaki - Ja na co dzień mogę obserwować jak pan Tomasz Latos walczy w Warszawie o interesy Bydgoszczy. Widziałem i państwo również mogliście zaobserwować jak wiele milionów złotych, dzięki interwencji posła Latosa trafiło do bydgoskich szpitali. Na co dzień widzę jak bliskie są mu sprawy Bydgoszczy w Warszawie. Istotne jest, aby osoba o tak dużych kontaktach w Warszawie i tak dużym doświadczeniu, była prezydentem Bydgoszczy, bo to się przysłuży państwa miastu.

 

Zdaniem Jakiego dla rozwoju Bydgoszczy ważna będzie - Dobra współpraca z rządem ma znaczenie. Bydgoszcz może się rozwijać kilka razy szybciej i Tomasz Latos jest tego absolutnym gwarantem.

 


 

Kandydat na prezydenta Bydgoszczy przyznał, że miejsce konferencji prasowej, pod pomnikiem prezydenta Barciszewskiego nie jest przypadkowe - Człowieka, który miał odwagę wrócić do Bydgoszczy w trudnych chwilach, w których Niemcy wkroczyli do Bydgoszczy, kiedy były masowe rozstrzeliwania. Wrócił tutaj i zginął. Pamiętajmy o jego dorobku wcześniejszym, w jakim stopniu łączył bydgoszczan, w jaki sposób dbał o ludzi biednych i słabych. Jest to dla mnie wzór patriotycznej postawy nie tylko jako Polaka, ale również patriotycznej postawy jako bydgoszczanina. Potrzeba Bydgoszczy dobrego prezydenta.

 

Latos wskazał prezydenta Barciszewskiego za wzór, który chciałby po wygranych wyborach naśladować.

 

Spacerowi po bydgoskiej starówce towarzyszyło kilku działaczy Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP. Wszystko przebiegało jednak spokojnie. Przed Wełnianym Rynkiem poseł Latos chciał się przywitać ze swoimi oponentami - Z człowiekiem, który łamie konstytucje nie witam się – odpowiedział mu Karol Słowiński z KOD-u.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj