Jesteś tutaj: Home

Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 18 sierpień 2018 19:34

Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

Rajdy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w pięciu miastach: Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu (kolejność według harmonogramów rajdów). Mają promować one miejsca pamięci narodowej.

 

Na chwilę obecną nie wiemy jakie będą koszty takiego przedsięwzięcia, bowiem do 27 sierpnia można składać oferty. Jednym z warunków jaki muszą spełnić potencjalni oferenci jest doświadczenie przy organizacji imprez o wartości powyżej 40 tys. zł. Z tego możemy wnioskować, że przewiduje się przeznaczyć na to zamówienie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Nie można wykluczyć, że przetarg wygra jakaś agencja marketingowa, a ta branża będzie przecież tworzyć politykom kampanie wyborcze. Stąd też może pojawić się również kontrowersja tej natury.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.