Jesteś tutaj: Home

Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 20 sierpień 2018 15:33

Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

We wszystkich 144 gminach województwa kujawsko-pomorskiego powołane zostały jeszcze przed tą decyzją rządu specjalne gminne komisje, których celem jest opracowanie protokołów strat. W przypadku strat przekraczających na danym hektarze 70%, rolnik może otrzymać dopłatę w wysokości 1tys. zł. Żeby środki trafiły w pierwszym rzucie, protokoły do wojewody powinny trafić do końca tego tygodnia.

 

Według stanu na ubiegły piątek, jedynie 18 gminnych komisji dostarczyło protokół z szacowania strat.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy