Jesteś tutaj: Home

Tymczasem na Starym Rynku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 sierpień 2018 07:33

Sprawdzamy co dzieje się w sercu Bydgoszczy, na będącej w przebudowie płycie Starego Rynku. Już jakiś czas temu doszło do przesunięci Pomnik Walki i Męczeństwa, dzisiaj widać natomiast przygotowywanie podbudowy pod nową nawierzchnie. Prace inwestycyjne będą toczyć się jednak jeszcze długimi miesiącami.

Wiele osób patrząc na dość sprawnie idące prace ma przekonanie, że już wkrótce poznamy efekt finalny wartej 14 mln zł inwestycji. Jest to jednak błędne myślenie, bowiem zgodnie z kontraktem prace mają zakończyć się dopiero w połowie 2019 roku. Obecnie prace toczą się jakby nie spojrzeć w części centralnej Starego Rynku. Projekt zakłada natomiast rewitalizację całej płyty, czyli również jezdni po których obecnie odbywa się ruch samochodowy oraz chodników na których znajdują się ogródki piwne.

 

 

 

Po zakończeniu prac w części centralnej, wykonawca najprawdopodobniej udostępni przechodnią fragmenty części centralnej, zamknięte zostaną natomiast jezdnie i chodniki.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy