Jesteś tutaj: Home

Mieszkańców Osielska i Żołędowa może czekać koszmar

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 sierpień 2018 00:12

Kilka dni temu pisaliśmy o przesunięciach terminu oddania do użytku drogi ekspresowej S-5. Fragment inwestycji nad torami w Maksymilianowie ma zostać oddany do użytku dopiero w połowie 2020 roku. Pod koniec 2019 roku do użytku powinna zostać oddana jednak pozostała część, co mogą odczuć mieszkańcy gminy Osielsko.

Odcinek Aleksandrowo – Tryszczyn z wyłączeniem mostu nad torami kolejowymi, ukończony ma zostać w październiku przyszłego roku. Może być to okres kulminacyjny kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi, stąd też zapewne będzie presja do jak najszybszego oddania kierowcom inwestycji do użytku. Nieukończenie wiaduktu nad torami (termin oddania czerwiec 2020 roku) może oznaczać skierowanie całego ruchu tranzytowego wokół Bydgoszczy na drogi lokalne biegnące przez Maksymilianowo, Żołędowo i Osielsko. Szczególnie zatłoczona może być droga wojewódzka nr 244 (ulice: Koronowska, Bydgoska i Jastrzębia) od planowanego węzła Maksymilianowo, do drogi krajowej nr 5.

 

 

Opóźnienia związane z budową wiaduktu związane są ze skomplikowaną procedurą uzyskiwania zezwolenia ZRID.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj