Jesteś tutaj: Home

W piątek rozpoczyna się Kayakmania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 sierpień 2018 16:18

Od piątku Bydgoszcz stanie się kajakową stolicą Polski. Nad Brdę zjadą się miłośnicy kajaków z całej Polski, a kto wie czy nie będzie to impreza o charakterze międzynarodowym. Jutro (piątek) będzie można się spotkać z pierwszym polskim kajakarzem Aleksandrem Dobą, który jako jedyny opłynął samotnie w kajaku Atlantyk, czego dokonał trzykrotnie.

O tym jak wyglądały jego eskapady dowiemy się w godzinach 12:00-15:00 w budynku K Wyższej Szkoły Gospodarki położonej przy ulicy Garbary, tak się składa nad Brdą. Podczas ubiegłorocznej edycji Kayakmanii w Pieczyskach, Aleksander Doba zapowiedział, że oceanów ma już dosyć i zamierza być ambasadorem polskich rzek. Zapewne w najbliższych dniach dzięki niemu wiele osób usłyszy o naszej Brdzie.

 

Najciekawsze wydarzenia będą odbywać się jednak w sobotę. Głównym centrum Kayakmanii będzie Wyspa Młyńska. W sobotę odbędzie się m.in. bieg główny o Puchar Prezydenta, cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem, dość widowiskowe wyścigi ,,smoczych łodzi”. O godzinie 17:00 odbędzie się natomiast próba bicia rekordu Guinnessa jeżeli chodzi o liczbę uczestników parady kajakowej. Warto zatem w te dni znaleźć chwilę czasu i udać się do centrum Bydgoszczy nad Brdę, gdyż atrakcji nie zabranie.

 

Również w sobotę przewidziano ciekawą atrakcję muzyczną – koncert Kuby Sienkiewicza, lidera Czerwonych Gitar. Rozpocznie się on o godzinie 19:00 na Wyspie Młyńskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy