Jesteś tutaj: Home

Ponad 200 tys. za 5 wycieczek rowerowych? I tak płaci przecież podatnik

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 30 sierpień 2018 21:30

Wracamy do tematu wycieczek rowerowych, które planuje zorganizować marszałek województwa na przełomie września i października. Wydawało się, że rajdy rowerowe nie są to przedsięwzięcia wymagające większej filozofii, wystarczy bowiem trochę dobrej chęci i pracy oddolnej. Marszałek Piotr Całbecki ma jednak gest i chce na pięć wycieczek przeznaczyć ponad 200 tys. zł.

 

Widocznie Urząd Marszałkowski w Toruniu ma wątpliwości co do jakości organizowanych oddolnie rajdów. Rajdy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w pięciu miastach: Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu (kolejność według harmonogramów rajdów). Mają promować one miejsca pamięci narodowej.

 

We wtorek odbyło się otwarcie ofert przetargowych. Wpłynęła tylko jedna oferta Stowarzyszenia Run To Run z Torunia, które do organizacji tych rajdów planuje zaangażować 9 osób, zaś ceni się na 218 tys. zł. Zamawiający, czyli Urząd Marszałkowski na to zadanie przeznaczył budżet 219 tys. zł, czyli można powiedzieć, że w toruńskim stowarzyszeniu mieli wyczucie, oferując się tuż pod tym progiem.

 

Jedyna złożona oferta przed rozstrzygnięciem przetargu będzie musiała przejść jeszcze weryfikację.

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów