Jesteś tutaj: Home

Pamiętajmy o rocznicy wybuchu II wojny światowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 sierpień 2018 16:59

W sobotę 1 września przypadnie 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. W południe (godzina 12:00) zbierzemy się tego dnia na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy, aby oddać cześć ofiarom tego konfliktu zbrojnego oraz ofiarom dywersji niemieckiej, która wybuchła 3 września.

Co roku trzeba bowiem przypominać, że nie było żadnej krwawej niedzieli, którą głosiła propaganda Goebelsa, w celu uzasadnienia późniejszych masowych eksterminacji bydgoskich Polaków. 3 września wybuchła niemiecka dywersja, której celem było zajęcie miasta jeszcze przed wkroczeniem wojsk Wermachtu.

 

Miejscem pochówku bydgoskich ofiar jest Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy przy ulicy gen. Grzmota-Skotnickiego 2. Znajduje się tam m.in. symboliczny grób prezydenta Leona Barciszewskiego. Nie wiemy bowiem co zrobili Niemcy z jego ciałem po straceniu w listopadzie 1939 roku.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy