Jesteś tutaj: Home

Dlaczego warto udać się dzisiaj na Wyspę Młyńską?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 wrzesień 2018 00:09

W piątek rozpoczęła się II edycja Kayakmani, obchodów Międzynarodowego Dnia Kajakarza, zarazem pierwsza edycja której centrum znajduje się w Bydgoszczy. Pierwszą odpowiedzią jakie może paść a zadane w tylu pytanie, będzie na pewno potrzebna pomoc, abyśmy wspólnie pobili rekord Guinnessa.

 

Bicie rekordu zaplanowano na godzinę 17:00, w czasie Bydgoskiej Parady Kajakowej. Ponad sto biało-czerwonych kajaków (nawiązanie do roku jubileuszu 100-lecia polskiej niepodległości) zostało już obsadzonych, można jednak pojawić się ze swoim kajakiem, trzeba jedynie do godziny 15:30 zgłosić się w biurze zawodów, bowiem ustanowienie nowego rekordu Guinnessa będzie wymagało profesjonalnej dokumentacji. Na czele Bydgoskiej Parady Kajakowej stanie Aleksander Doba, człowiek który jako jedyny na świecie, trzykrotnie, samotnie, przepłynął kajakiem Atlantyk. Aleksander Doba nad Brdą przebywa już od piątku.

 

Przez cały dzień na Wyspie Młyńskiej będzie wiele atrakcji dla rodzin. Najciekawsze rzeczy będą się działy jedna na Brdzie. O godzinie 14:00 ruszy bieg o Pucha Prezydenta Bydgoszczy. Od godziny 19:00 czeka nas natomiast koncert lidera Elektrycznych Gitar Kuby Sienkiewicza.

 

Warto w tą ostatnią sobotę wakacji pojawić się na Wyspie Młyńskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj