Jesteś tutaj: Home

Radni zdecydują o przekazaniu MWiK miejskiej kanalizacji deszczowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 wrzesień 2018 08:52

Praktycznie najważniejszym punktem dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy będzie przekazanie należącej do Miasta Bydgoszczy kanalizacji deszczowej miejskiej spółce Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Wydaje się niemal pewne, że radni zgodzą się na takie posunięcie.

We wtorek sprawę opiniowała Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, która rekomenduje Radzie Miasta podjęcie decyzji o przekazaniu mienia.

 

Wartość przekazywanej kanalizacji deszczowej szacuje się na 38 mln zł. Jak tłumaczy ratusz, przekazanie jej spółce MWiK jest konieczne, aby zrealizować warty ok. 200 mln zł program rozbudowy kanalizacji deszczowej, na który MWiK pozyskał dotację.

 

Rozbudowa kanalizacji deszczowej ma sprawić, że nie będzie dochodziło do podtopień bydgoskich ulic, które obserwujemy po bardziej intensywnych opadach deszczu.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy