Jesteś tutaj: Home

Schreiber: Glosy na PO, PSL i SLD to szósta kadencja marszałka z Torunia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 wrzesień 2018 18:20

Przed Operą Nova Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Sejmiku Województwa z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli położonych po zachodniej stronie Wisły. Liderami list będą: w Bydgoszczy radny wojewódzki Michał Krzemkowski, w okręgach północnych radny wojewódzki Marek Witkowski oraz południowych radny powiatu inowrocławskiego Jerzy Gawęda.

 

- My jako Prawo i Sprawiedliwość, jako drużyna Zjednoczonej Prawicy mówimy, że chcemy zrównoważonego rozwoju – mówił poseł Łukasz Schreiber podczas prezentacji kandydatów PiS-u do Sejmiku Województwa. Zrównoważony rozwój ma być alternatywą wobec dotychczasowej polityki, która opierała się w jego opinii na faworyzowaniu okręgu wyborczego marszałka Piotra Całbeckiego.

 

- Każdy głos na Platformę, PSL i SLD, to szósta kadencja marszałka z Torunia. Tak uczy nas doświadczenie i historia To nie tylko marginalizowanie Bydgoszczy, ale całej zachodniej strony województwa kujawsko-pomorskiego – kontynuował poseł Schreiber. Parlamentarzysta wskazał, że dla przykładu z Regionalnego Programu Operacyjnego w perspektywie 2007-2013 (faktyczne rozliczenie nastąpiło w 2016 roku) przypadło na mieszkańca Żnina przypadło około 600 zł, gdy w przypadku mieszkańca Torunia było to już 4,5 tys. zł.

 

W prezentacji udział wzięli również posłowie: Ewa Kozanecka, Tomasz Latos, Bartosz Kownacki oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

- Nasi kandydaci to mieszanka i doświadczenia w samorządzie, i ludzie którzy po raz pierwszy będą ubiegali się o jakiekolwiek publiczne funkcje. To są wszystko ludzie sprawdzeni, uczciwi i pracowici – mówił o kandydatach Zjednoczonej Prawicy Schreiber.

 

Okręg nr 1 Bydgoszcz:

1.Michał Krzemkowski

2.Anna Jędryka

3.Paulina Wenderlich

4.Bronisław Pastuszewski

5.Teresa Misiewicz

6.Anna-Maria Szymanska

7.Konstanty Dombrowicz

 

Okręg nr 2 (powiaty: bydgoski, sępoleński, świecki i tucholski)

1.Marek Witkowski

2.Jacek Chmarzyński

3.Marzena Litwinowicz

4Wacław Kropiński

5.Elżbieta Kwiatkowska

6.Żaneta Śrubkowska

7.Leszek Kaczyński

 

Okręg nr 5 (powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski i żniński):

1.Jerzy Gawęda

2.Anna Maćkowska

3.Michał Nowacki

4.Maria Zabłocka

5.Stefan Łuczak

6.Adam Banaszak

7.Jolanta Kołodziej

 

- Wybory w województwie kujawsko-pomorskim, a w szczególności w tej części zachodniej zdecydują o tym kto wygra w Polsce. My jako Prawo i Sprawiedliwość, aby nasze ugrupowanie, bo jesteśmy przekonani, że przez te 3 lata pokazaliśmy, że chcemy zmieniać Polskę – mówił poseł Bartosz Kownacki - Traktujemy te wybory jako potwierdzenie tego, że Prawo i Sprawiedliwość ma mandat do tego, żeby zmieniać Polskę.

 

Termin rejestracji kandydatów do sejmiku oraz rad gmin i powiatów minie dzisiaj o północy (poniedziałek), stąd też za kilka godzin będzie znana już ostateczna ich lista.

 

 

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.