Jesteś tutaj: Home

Znamy pełną listę chętnych do zasiadania w Radzie Miasta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 wrzesień 2018 00:33

219 kandydatów na radnych i na chwilę obecną 3 na urząd prezydenta Bydgoszczy. O północy minął termin rejestracji kandydatów na radnych. W porównaniu z wyborami z 2014 roku będziemy mieli teoretycznie mniejszy wybór, nie tylko z powodu zmiany ordynacji zmniejszającej liczbę kandydatów na liście danego komitetu.

 

Przede wszystkim kandydatów w tych wyborach zarejestrowało mniej komitetów, a dokładniej mówiąc 5, w Fordonie 6 komitetów, gdy przed 4 laty było ich w zależności od okręgu 8-10.

 

Na dzisiaj na urząd prezydenta zarejestrowani są (kolejność rejestracji):

1. Tomasz Latos PiS
2. Rafał Bruski Koalicja Obywatelska
3. Marcin Sypniewski Czas Bydgoszczy

 

Prawo do rejestracji kandydatów na prezydenta do przyszłej środy mają jeszcze dwa komitety (zarejestrowane we wszystkich okręgach o Rady Miasta): SLD Lewica Razem (kandydatką ma być zastępca prezydenta Anna Mackiewicz) i Kukiz15 (kandydatem ma być poseł Paweł Skutecki). Wynik 8 kandydatów na prezydenta Bydgoszczy z 2014 roku nie zostanie zatem na pewno w tych wyborach potwórzony.

 

Maksymalną liczbę kandydatów – po 43 – zarejestrowały komitety: Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna), PiS, SLD Lewica Razem oraz Czas Bydgoszczy. Jednego kandydata mniej ma Kukiz15 W Fordonie 5 kandydatów zarejestrował jeszcze komitet Porozumienie Bydgosko-Fordońskie.

 

Kandydatów Koalicji Obywatelskiej prezentowaliśmy - Koalicja Obywatelska zarejestrowała listy wyborcze
Kandydatów PiS-u prezentowaliśmy - PiS: Idziemy po zwycięstwo w bydgoskim samorządzie

 

Kandydaci Czasu Bydgoszczy

Okręg nr 1 (Czyżkówko, Osowa Góra, Miedzyń , Wilczak, Smukała)

1. Ewa Małgorzata Dopierała

2. Andrzej Piotr Bogusławski

3. Michał Wojciech Grossmann

4. Rafał Mariusz Kortas

5. Hanna Kowalewska

6. Kamila Anna Nawrocka

7. Bartłomiej Krzysztof Pietrzak

 

Okręg nr 2 (Leśne, Bartodzieje, Bydgoszcz Wschód)

1. Leszek Kazimierz Jagielski

2. Katarzyna Fojuth

3. Grzegorz Ciechanowski

4. Marcin Leszek Cymbaluk

5. Patrycja Inez Jendrzejewska

6. Teresa Maria Szczupacka
7. Rafał Michał Poreda

 

Okręg nr 3 (Fordon)

1. Adam Marian Bujny

2. Roksana Paulina Andrzejewska

3. Emilia Regina Adamowicz

4. Rafał Tomasz Bagrowski

5. Krzysztof Borowicz

6. Jarosław Rychlicki

7. Sonia Ewelina Siuchnińska

8. Tomasz Jan Żakowicz

 

Okręg nr 4 (Błonie, Szwederowo, Górzyskowo)

1. Seweryn Jan Stadnicki

2. Marek Andrzej Grabowicz

3. Beata Maria Płaczkiewicz

4. Anna Ewa Adamska

5. Krzysztof Ferdynand Jauer

6. Dorota Szwagrzyk
7. Tomasz Mariusz Szymanowski

 

Okręg nr 5 (Glinki Rupiennica, Wzgórze Wolności, Śródmieście, Jachcice)

1. Damian Jan Gastoł

2. Regina Marzanna Tomaszewska

3. Tadeusz Bosman – Krzyżanowski

4. Marek Roman Jankowski

5. Krystyna Zofia Klatecka

6. Ewa Rodewald

7. Olaf Szala

 

Okręg 6 (Wyżyny, Kapuściska, Łęgnowo)

1. Stanisław Edmund Mrówka

2. Violetta Dorota Spruta

3. Dariusz Robert Erdman

4. Maciej Nikodem Lenc

5. Dariusz Liss

6. Anna Maria Nowowiejska

7. Justyna Rusowicz

 

Kandydaci SLD Lewica Razem

Okręg nr 1 (Czyżkówko, Osowa Góra, Miedzyń , Wilczak, Smukała)

1.Marek Jeleniewski
2.Michał Moczadło
3.Mirosława Lewandowska
4.Wojciech Przesławski
5.Ewa Markowska
6.Kamila Zielińska

7.Patrycja Trojanowska


Okręg nr 2 (Leśne, Bartodzieje, Bydgoszcz Wschód)

1.Ireneusz Nitkiewicz

2.Zbigniew Welenc

3.Izabela Nowika

4.Monika Bujak

5.Ryszard Bieńkowski

6.Marek Sobczak

7.Anna Niewiadomska


Okręg nr 3 (Fordon)

1.Kazimierz Drozd

2.Andrzej Cieślik

3.Elżbieta Kamińska-Zielińska

4.Aba Toure

5.Monika Wojtasińska

6.Halina Renz

7.Damian Szymkowiak

8. Natalia Kisiel


Okręg nr 4 (Błonie, Szwederowo, Górzyskowo)

1.Tomasz Puławski

2.Grażyna Rzęska

3.Piotr Bojar

4.Krzysztof Kobiera

5.Janina Głogowska

6.Lilianna Miszczyk

7.Anna Bogdanowicz


Okręg nr 5 (Glinki Rupiennica, Wzgórze Wolności, Śródmieście, Jachcice)

1.Zdzisław Tylicki

2.Adam Nowak

3.Patryk Gulcz

4.Teresa Nawrocka

5.Monika Drapińska

6.Magdalena Marcinkowska

7.Michał Sobieraj


Okręg 6 (Wyżyny, Kapuściska, Łęgnowo)

1.Anna Mackiewicz

2.Andrzej Man

3.Sebastian Grochowalski

4.Robert Gabinecki

5.Monika Bielińska

6.Aurelia Ratajczak

7.Magdalena Wawrzyniak

 

Kukiz15

Okręg nr 1 (Czyżkówko, Osowa Góra, Miedzyń , Wilczak, Smukała)

1.Adam Goździewski

2.Radosław Ginther

3.Natalia Popławska

4.Irena Świcińska

5.Justyna Jaruzel

6.Maria Kwiatkowska

7.Dawid Dudek


Okręg nr 2 (Leśne, Bartodzieje, Bydgoszcz Wschód)

1.Maria Żalińska

2.Sebastian Lubrandt

3.Aleksandra Link

4.Katarzyna Pałuczak

5.Rafał Musolf

6.Krzysztof Jaruzel

7.Anna Malendowicz


Okręg nr 3 (Fordon)

1.Krzysztof Drozdowski

2.Luiza Kubacka

3.Krzysztof Ćwikliński

4.Maciej Jaczyński

5.Iwona Świcińska

6.Anna Piotrowska

7.Marcin Śmigielski

8.Przemysław Smarz


Okręg nr 4 (Błonie, Szwederowo, Górzyskowo)

1,Maciej Borkowski

2.Klaudia Śmigielska

3.Emilia Sobaczyńska

4.Damazy Wiśniewski

5.Sylwia Burawska

6.Grażyna Smarz

7.Bartłomiej Jaruzel


Okręg nr 5 (Glinki Rupiennica, Wzgórze Wolności, Śródmieście, Jachcice)

1.Karol Musolf

2.Karolina Drozdowska

3.Marcin Smoliński

4.Beata Jaruzel

5.Mikołaj Gembak

6.Marta Tarczyńska


Okręg 6 (Wyżyny, Kapuściska, Łęgnowo)

1.Sebastian Grysiak

2.Maciej Gierak

3.Agnieszka Szmel

4.Magdalena Saszynowska

5.Patryk Jaruzel

6.Anna Żurawska

7.Krzysztof Padoł.

 

Porozumienie Bydgosko-Fordońskie Aleksandra Wesołowskiego

Okręg nr 3 (Fordon)
1.Aleksander Wesołowski

2.Ryszard Częstochowski

3.Paulina Ignatowicz

4.Andrzej Łoziński

5.Iwona Wesołowska

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy