Jesteś tutaj: Home

Zamieszanie wokół list do sejmiku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 18 wrzesień 2018 22:52

Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

 

W momencie pisania tej publikacji mamy zarejestrowanych ponad 300 kandydatów na radnych wojewódzkich. Termin rejestracji komitetów we wszystkich 6 okręgach mijał w poniedziałek o północy, Państwowa Komisja Wyborcza potraktowała ten termin jednak jako graniczny w kwestii przyjęcia zgłoszeń o rejestrację. Jeżeli później wykryto uchybienia we wnioskach, a takich przypadków było wiele, komitety zostały poproszone o uzupełnienie braków już po tym terminie. Wtorek był zatem kolejnym dniem dużego ruchu w KBW w Toruniu, część komitetów będzie poprawki donosić zapewne jeszcze w środę, stąd też nie możemy ostatecznie podsumować list do Sejmiku Województwa.

 

Jak wspomniano, kandydatów zarejestrowało już 12 komitetów, choć nie wszystkie we wszystkich okręgach. Komplet rejestracji we wszystkich 6 okręgach mają na chwilę obecną komitety: PSL, Razem, PiS-u, Kukiz15 oraz Wolni i Solidarni. Po jednym okręgu brakuje Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) oraz SLD Lewica Razem.

 

Najwięcej komitetów zarejestrowanych jest w okręgu nr 1 obejmującym Miasto Bydgoszcz – na chwilę obecną 10. Tylko w Bydgoszczy obecnie listę zarejestrował komitet zapowiadający duże zamieszanie na arenie ogólnopolskiej – Bezpartyjni Samorządowcy.

 

Pozostałe komitety z zarejestrowanymi przynajmniej dwoma okręgami w kujawsko-pomorskim: Wolność w Samorządzie (związany z partią Korwina-Mikke), Ruch Narodowy, Zieloni oraz Związek Słowiański.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów