Jesteś tutaj: Home

Sejmik za rozbudową Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 wrzesień 2018 07:46
Sejmik za rozbudową Opery Nova Wizualizacja

Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, ostatniej w kadencji 2014-2018, radni dokonali kilku korekt w budżecie województwa na rok 2018. Jedna z nich zakłada zwiększenie dotacji dla Miasta Bydgoszcz na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy IV kręgu Opery Nova. Podjęta uchwała pozwoli praktycznie ruszyć inwestycję do przodu, bowiem w ciągu kilku tygodni powinien zostać rozpisany przetarg na realizację tego zadania.

Zgodnie z przyjętą korektą, w roku 2018 Województwo Kujawsko-Pomorskie przeznaczy na projektowanie rozbudowy Opery Nova kwotę 350 tys. zł. Na początku września taką samą przeznaczyła na ten cel Rada Miasta Bydgoszczy. Zadanie będzie kontynuowane również w roku 2019, w którym oba samorządy na projektowanie dołożą po jednym milionie. Dokładny koszt opracowania dokumentacji projektowej poznamy po rozstrzygnięciu przetargu, który ma zostać ogłoszony wkrótce.

 

Fizyczne rozpoczęcie budowy IV kręgu będzie wymagało nakładów sięgających kilkudziesięciu milionów złotych Na chwilę obecną nie ustalono jeszcze źródeł finansowania tej inwestycji. Najprawdopodobniej będzie się to odbywać poprzez powołaną kilka miesięcy temu przez Samorząd Województwa spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne, która weźmie na ten cel kredyt.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj