Jesteś tutaj: Home

Prezydent powołał pełnomocnika ds. tartaku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 wrzesień 2018 15:39

Zgodnie z deklaracjami prezydenta Rafała Bruskiego ze środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, radny Bogdan Dzakanowski otrzymał w czwartek pełnomocnictwo prezydenta, w celu wypracowania projektu porozumienia pomiędzy Miastem Bydgoszczą, a właścicielem działającego przy ulicy Ujejskiego tartaku.

Pełnomocnictwo prezydenta radnemu wręczył sekretarz miasta Edward Dobrowolski – Pełnomocnictwo jest zgodne z tym, co wczoraj pan prezydent mówił, czyli upoważnia pana radnego Bogdana Dzakanowskiego do przygotowania projektu porozumienia pomiędzy byłymi właścicielami nieruchomości – wyjaśnił Dobrowolski.

 

Mowa o byłych właścicielach, bowiem w opinii prezydenta właściciel tartaku Krzysztof Pietrzak nie jest już właścicielem tej działki. Również prezydent Rafał Bruski uważa, że nie ma na chwilę obecną, po tym jak Pietrzak otrzymał od miasta odszkodowanie oparte o rzeczoznawców, na podstawie decyzji ZRID, nie ma już możliwości zgodnego z prawem zawarcia ugody z Pietrzakiem. Zadaniem radnego Dzakanowskiego jest teraz poszukanie ścieżki prawnej w tym celu oraz przeprowadzenie z Pietrzakiem negocjacji.

 

Radny zawnioskował dzisiaj o udostępnienie mu umowy z firmą wykonującą inwestycję, jaką jest II etap Trasy Uniwersyteckiej, w celu poznania stanu faktycznego - Jeżeli mam coś zrobić to muszę poznać stan faktyczny, bo w mediach są różne informacje.

 

Po przyjęciu pełnomocnictwa Dzakanowski powiedział nam, że będzie chciał rozwiązać ten spór, aby bydgoszczanie mogli na najszybciej korzystać z nieukończonej jeszcze drogi oraz aby uchronić budżet miasta przed utratą 27 mln zł dofinansowania unijnego.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy