Jesteś tutaj: Home

Dzakanowski rezygnuje z pełnomocnictwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 wrzesień 2018 16:48

Wczoraj (czwartek, 27 września) radny Bogdan Dzakanowski odebrał od sekretarza miasta pełnomocnictwo na wypracowanie zgodnego z prawem kompromisu z właścicielem tartaku, którego działalność gospodarcza uniemożliwia ukończenie budowy Iai etapu Trasy Uniwersyteckiej. Dzisiaj radny wydał oświadczenie, w którym rezygnuje z udzielonego mu pełnomocnictwa.

 

Propozycje udzielenia randemu pełnomocnictwa prezydent Rafał Bruski złożył na środowej sesji Rady Miasta. Zdaniem prezydenta nie ma bowiem prawnej możliwości, aby przekazać dodatkowe odszkodowanie za przejęcie działek przy ulicy Ujejskiego pod inwestycje drogową.

 

Radny Bogdan Dzakanowski dzisiaj oświadczył, iż odebrane dzień wcześniej pełnomocnictwo, w opinii prawników z którymi rozmawiał jest nieważne. Argumentuje to tym, iż jako radny, czyli członek organu władzy uchwałodawczej, nie może reprezentować prawnie władzy wykonawczej jaką jest prezydent. Dzakanowski za trwający spór Miasta Bydgoszczy z właścicielem tartaku obwinia prezydenta Bruskiego, stąd też nie zamierza mu pomagać w rozwiązaniu tego problemu przed wyborami, bowiem jak ośwoadczył, pomógłby mu tylko w walce o trzecią kadencję. 

 

- Nie mogę być pełnomocnikiem osoby, do której nie mam zaufania - komunikuje radny Dzakanowski.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP